Zirņus cilvēki iecienīja kopš senseniem laikiem. Zirņi satur svarīgākās aminoskābes: cistīnu, lizīnu, triptofānu, meteomnīnu. Bagāts ar askorbīnskābi, jeb vitamīnu C.Satur arī karotīnu. Bilooģiski aktīvo barojošo un vitamīnu komponentu sabalansētība izvirza zirņus kā īpaši vērtīgus diētiskos produktus pie nieru un aknu slimībām. Auga virszemes daļu uzlējums ir labs urīndzenoš līdzeklis. Pie strutainiem ādas izsitumie - furunkuliem, karbunkuliemsautējošas kompreses no zirņu miltiem veicina ātru iekasušo daļu mīkstināšanos.
Ārstniecisko preparātu - Zirņu biezeni pagatavo šādi: zaļus negatavus vai dzeltenus gatavus zirņus vārā vienādā ūdens daudzumā, līdz pārplīsīs miza, tad sēklas sasmalcina ar piestu. Aknu slimniekiem biezeni sāla pēc garšas, nieru slimniekiem - sāli nepievienot. Lietot 2 reizes nedēļā (bieža lietošana nav mērķtiecīga, jo biezenis var apnikt).
Virszemes daļas uzlējums. Virszemes daļu līdz ziedēšanau (pēc ziedēšanas preparāts ir mazāk efektīvs) nogriezt, sasmalcināt, aizliet ar karstu ūdeni pēc proporcijas 2 ēd.k. zāles un 1 - 1,5 glāzes verdoša ūdens. Nostādina 30 min. Pēc nokāšanas lieto pa 2 ēdamk. pirms ēdienreizes.
Zirņu miltu sautējošas kompreses. Sausas zirņu sēklas attīrīt no apvalka, sakapāt ar piestu un pirms lietošanas uzliet vienādu verdoša ūdens daļu, vienlaicīgi maisot. Karstā veidā, nedaudz atdzesējot, lai neapdedzinātos, kompresi likt uz sāpošās vietas, kuru jāapsedz vaskpapīru, vati un apsiet ar marli, atstāt uz 4 - 5 stundām.